Ogłoszenia

Nowy Targ, 04.06.2023r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Nasza parafia w dniu dzisiejszym przeżywa Uroczystość Prymicji O. Jacka Hajnosa- dominikanina naszego parafianina na Mszy Św. o godz. 11.30. Ojcu neoprezbiterowi życzymy wielu Łask Bożych na całe kapłańskie posługiwanie, na chwałę Boga i ludzi.

Dziś pierwsza niedziele miesiąca, po każdej Mszy świetej adoracja Najświetszego Sakramentu.

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.Prawda o Trójcy Świętej jest fundamentem naszej wiary i życia każdego chrześcijanina.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie i niedziela po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskie j- Boże Ciało. W tym dniu składamy publicznie świadectwo naszej wiary i pobożności wobec   Najświętszego   Sakramentu   przez   udział w uroczystej procesji. W czwartek Msze Św. będą o 7:00, 9:00, po zakończeniu procesji oraz o18:00. Procesja rozpocznie się po Mszy o 9:00 i będzie przechodziła os. Polana Szaflarska. Prosimy by zadbać o porządek trasy przejścia, nie pozostawianie samochodów na ulicy, o udekorowanie okien nie tylko na trasie procesji, serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, młodzież męską prosimy by pomogła nieść nagłośnienie, Panów do służb porządkowych i baldachimu, oraz całą wspólnotę parafian do licznego udziału w tym naszym wspólnym akcie wiary. Bardzo prosimy by pierwszy ołtarz przygotowała Rada Parafialna, drugi Róże różańcowa, trzeci ołtarz Służba Liturgiczna, czwarty ołtarz Schola dziecięca. 

Przez   cała   oktawę Bożego   Ciała codziennie odprawiamy Nabożeństwo Eucharystyczne z   procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Prosimy o udział dzieci i dorosłych.

W środę o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

W piątek od godz. 17.00 modlitwa adoracji ku czci Najdroższej Krwi naszego Zbawiciela.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna jest przeznaczona na spłatę zamontowanych paneli fotowoltaicznych. Wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i ofiarność składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Spotkanie organizacyjne, osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Grecji w piątek 16 czerwca po nabożeństwie czerwcowym ok. 19.00. Bardzo proszę o zabranie z sobą całej wpłaty oraz dostarczenie czytelnie napisanych na kartce danych Imię i Nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, nr dokumentu i data ważności, nr kontaktowy.

Prosząc Boga o błogosławieństwo, życzymy dobrego tygodnia.

LITURGIA SŁOWA

MSZE ŚW

NIEDZIELA

7.00, 10.00, 11.30, 18.00

DNI POWSZEDNIE

6.30 i 18.00 (VII i VIII godz. 19.00)

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W dni powszednie pół godziny przed Mszą św. poranną, oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną. W niedziele i święta pół godziny przed Mszą św

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek, Środa, Sobota po Mszy Św. rano ok. godz. 7.00

Czwartek od godz. 16.00 do godz.17.00 (VII i VIII 17.00-18.00)

W Święta i Uroczystości Kościelne i Państwowe kancelaria nieczynna.

Sprawy pilne - pogrzeb załatwiamy najpierw w parafii, po porannej lub wieczornej Mszy św. a dopiero później udajemy się do zakładu pogrzebowego i do zarządcy cmentarza.

W sprawie ślubów termin ustalamy w zakrystii po Mszy św.

NUMER KONTA

Bank Santander

27 1500 1487 1214 8006 3559 0000