Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Aktualności

PARAFIALNA STACJA OPIEKI MEDYCZNEJ „TOTUS TUUS” przy Rzymskokatolickiej Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu
NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. JAN PAWŁA II z ucałowaniem relikwii Świętego III czwartek miesiąca na zakończenie czwartkowej adoracji, godz. 17.30 18.00 – Msza Św. ku czci św. Jana Pawła II
NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. OJCA PIO z ucałowaniem relikwii Świętego IV czwartek miesiąca na zakończenie czwartkowej adoracji, godz. 17.30 18.00 – Msza Św. ku czci św. Ojca Pio

Stacja opieki

stacja-opiekiPARAFIALNA STACJA OPIEKI MEDYCZNEJ „TOTUS TUUS” przy Rzymskokatolickiej Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targuul. Szaflarska 160. telefon: 722-030-200 e-mail:   stacjaopieki@o2.pl  od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00 Grota Solna czynna od...
 • Msze Św. i Nabożeństwa

  NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI w Czerwcu 2020 7.00, 9.00, 10.00, 11.30, 16.00  i 18.00  ŚWIĘTA W DNI PRACUJĄCE 7.00, 10.00 i 18.00 (VII i VIII godz. 19.00) DNI POWSZEDNIE 6.30 i 18.00 (VII i VIII godz....

  Czytaj więcej...

 • Kancelaria

  Na czas wakacji lipiec i sierpień kancelaria czynna Poniedziałek i Sobota zaraz po porannej Mszy św. Piątek 19.30 do 20.15   Bank Santander Numery kont  27 1500 1487 1214 8006 3559 0000 WTORKI,...

  Czytaj więcej...

Strona główna

OGŁOSZENIA

Nowy Targ, 12.07.2020 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Na czas wakacji lipiec i sierpień kancelaria czynna

Poniedziałek i Sobota zaraz po porannej Mszy św.

Piątek 19.30 do 20.15

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Poniedziałek -wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Środa - wspomnienie św. Bonawentury, bp i dr Kościoła.

Czwartek - wspomnienie NMP z Góry Karmel, MB Szkaplerznej

Sobota - Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana

W środę Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży zaś o 18.40 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. W naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Dziś druga niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna jest przeznaczona na powstające kapliczki różańcowe wraz z ogrodzeniem od północnej strony kościoła. Wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i ofiarność składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Parafia organizuje Pielgrzymkę na Bałkany w dniach od 19 do 28 września Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i u Ks. Proboszcz.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli poszkodowanych przez ulewy, nawałnice i powodzie. Zebrane zostało 6200 zł.

Prosząc Boga o błogosławieństwo, życzymy dobrego tygodnia.

Pielgrzymka na Bałkany

Czarnogóra – Albania – Macedonia 10 dni

Termin: 19. – 28.09.2020r.      cena: 2050zł. + 100Furo

 

Dzień 1 Nowy Targ – Budapeszt - Serbia

Śniadanie. Przejazd na terytorium Serbii. Postój w Budapeszcie na kawę i ciastko. Panorama Miasta z Wzgórza Gellerta. Dalsza podróż do hotelu w Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 Skopje

Po śniadaniu przejazd do Skopje ( Macedonia ), rodzinnego miasta św. Matki Teresy z Kalkuty. Odwiedzimy Dom Pamięci, w którym przechowywane są pamiątki po świętej i fotografie dot. jej życia. Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3 Kanion Matka – Ochryda

Po śniadaniu i Mszy Świętej przejazd do jednego z macedońskich cudów natury – Kanionu Matka, zwanego też Kanionem Motyli.Spacer do zapory tworzącej sztuczne jezioro. Zwiedzanie Monastyru św. Andrzeja, stojącego tuż przy przystani. Rejs po kanionie do jaskini Vrelo. Powrót do autokaru. Dalsza podróż nad jezioro Ochrydzkie. Przyjazd do Ochrydy. Zwiedzanie Ochrydy: zobaczymy m.in. cerkiew św. Zofii, cerkiew św. Jovana Kaneo, Stare Miasto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4  Tirana - Dures
Rano po śniadaniu przejedziemy do Tirany,
Msza święta w Katedrze św. Pawła, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac Matki Teresy, Plac Skanderbega, Meczet Ethem Bey, pomnik Szopena. Następnie przejazd do hotelu na Rvierze Albańskiej. Zakwaterowanie. Czas wolny na plażę, spacery. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 Kruja – Szkodra

Po śniadaniu udamy się do Kruji, nazywanej Bałkańskim Krakowem. To najstarsza stolica Albanii.

Odwiedzimy zamek z Muzeum Sanderberga, narodowego bohatera Albanii, targ turecki.

Następnie udamy się do Szkodry, jednego z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Albanii. Zwiedzanie. Przejazd na terytirium Czarnogóry ( oklicue Ulcinji ), zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6 Stary Bar
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Stary Bar, zwiedzanie ruin starożytnego miasta, niegdyś wielkiego centrum handlu konkurujące z Dubrovnikiem. Zobaczymy także najstarsze drzewko oliwne na kontynencie europejskim – drzewo oliwne liczące ponad 2000 lat.   Przejazd w kierunku Budvy. Po drodze postój w miejscu skąd roztacza się panorama na Svety Stefan. Przyjazd do Budvy, który pozostaje najmodniejszym kurortem Czarnogóry. Popołudniowy spacer po mieście nazywanym Dubrownikiem w miniaturze. Spacer po Starówce otoczonej imponującymi murami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7 Cetynia - Ostrog

Po śniadaniu przejazd do Cetynii, która jest duchowym i kulturalnym centrum Czarnogóry. Najważniejszym zabytkiem jest usytuowany u podnóża wzgórza Orlov Krš Monaster Narodzenia Matki Bożej. Świątynia ta oprócz centrum duchowego Czarnogórców, stanowiła także siedzibę władców. Następnie przejazd do monastyru Ostrog, najświętszego miejsca Czarnogórców, założonego przez św. Bazylego. Miejsce to słynie z licznych uzdrowień. Klasztor położony jest na niemal pionowej skale i każdego dnia oblegany jest przez liczną grupę pątników pokonującą strome schody z Dolnego Klasztoru do Górnego by pomodlić się przy grobie świętego. Powrót d hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8 Kotor - Medjugorje

Po śniadaniu przejazd do Zatoki Kotorskiej, zwiedzanie Kotoru, miasteczka z piękną zabudową średniowieczną. Rejs po Zatoce do wysepki na której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej ze Skał, gdzie znajduje się Cudowny Obraz. Przejazd do hotelu na Rivierze Makarskiej. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 Vepric

Śniadanie, przejazd do Vepric, Sanktuarium Maryjnego ulokowanego na wzgórzu góry Biokovo. Miejsce to nazywane jest chorwackim Lourdes. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicy Marija Bistrica, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 – Polska

Po śniadaniu nawiedzenie Marija Bistrica, narodowego Sanktuarium Chorwatów, gdzie czczona jest XV-wieczka figura Matki Bożej, Msza święta. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną do Nowego Targu. Przyjazd w godzinach nocnych.

 

CENA ZAWIERA:

ü  PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM

ü  WYŻYWIENIE: 9 ŚNIADAŃ, 9 OBIADOKOLACJI ( do kolacji woda i lampka wina ) oraz wstępy

ü  UBEZPIECZENIE turystyczne Signal Iduna KL ( do kwoty 15.000 Euro ), NNW do kwoty 15000 zł bagaż do kwoty 1000 zł, rozszerzenie o choroby przewlekłe

ü  OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA

ü  PODATEK VAT

ü  TFG

 

Penitencjaria Apostolska /z oryginału/  

Prot. N. 1622/19/I                                                    

DEKRET

Penitencjaria Apostolska, dla pogłębienia pobożności wiernych i zbawienia dusz, na mocy uprawnień nadanych w specjalny sposób przez Ojca Świętego z Bożej Opatrzności papieża Franciszka, mając na uwadze prośby skierowane przez Jego Ekscelencję Marka Jędraszewskiego, Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, papieża, który 18 maja 1920 roku urodził się w Wadowicach na terenie wspomnianej Archidiecezji jako Karol Wojtyła, z niebieskiego skarbca Kościoła szczodrze udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża). Wierni, którzy szczerze żałują za grzechy i kierują się miłością, mogą go uzyskać przez cały 2020 rok na terenie Archidiecezji Krakowskiej i ofiarować jako wsparcie dla dusz pokutujących w czyśćcu, jeśli pielgrzymując nawiedzą samą Bazylikę Katedralną, Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krakowie, kościół parafialny świętego Floriana w Krakowie, kościoły parafialne Ofiarowania NMP i świętego Piotra Apostoła w Wadowicach, Bazylikę Matki Bożej Anielskiej i kościół parafialny pw. świętego Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, kościół parafialny Wniebowzięcia NMP w Niegowici i kościoły parafialne świętego Jana Pawła II w Nowym Targu, w Podsarniu-Harkabuzie oraz w Krzeszowicach i będą tam pobożnie uczestniczyć w obchodach jubileuszowych lub przynajmniej poświęcą odpowiedni czas na pobożne rozważanie przy relikwiach św. Jana Pawła II, zakończone modlitwą Ojcze nasz, wyznaniem wiary oraz wezwaniami do Matki Bożej i św. Jana Pawła II.

Osoby w podeszłym wieku, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą opuszczać domu, mogą także uzyskać odpust zupełny, jeśli — wzbudziwszy w sobie odrazę do wszelkiego grzechu i pragnienie wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe, trzech przyjętych zwyczajowo warunków — włączą się duchowo w obchody jubileuszowe, ofiarując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia oraz doświadczane przez nich życiowe niedogodności.

Aby łatwiej dostąpić łaski przebaczenia na mocy władzy kluczy Kościoła, za sprawą miłości pasterskiej, nasza Penitencjaria usilnie prosi, aby penitencjarze, duchowieństwo parafii katedralnej, proboszczowie i kapłani, posiadający odpowiednie uprawnienia do spowiadania, z ochoczym i wspaniałomyślnym nastawieniem podjęli się sprawowania sakramentu pokuty.

Obowiązuje tylko przez czas jubileuszu św. Jana Pawła II, bez względu na jakiekolwiek inne postanowienia.

Wydano w Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, dnia 20 grudnia, Roku Pańskiego 2019.   Maurus Kard. PIACENZA Penitencjarz Większy Krzysztof Nykiel – Regens

W związku z możliwością zyskania odpustu w naszej świątyni informujemy, że kościół jest otwarty cały dzień, a ze spowiedzi można skorzystać w dni powszednie w godz. 6.00 do 6.30 i 17.00 do 18.00( VII i VIII 18.00do 19.00) w niedziele i uroczystości pół godziny przed każdą Mszą św.   Serdecznie zapraszamy ks. Jan Karlak - Proboszcz

Galeria

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

Święta, wydarzenia